Herkese Merhabalar,

Suriye’deki iç savaştan beri ülkemize ciddi oranda Suriyeli sığınmacılar yerleşti ve halkımızın hoşgörüsü ve acımasıyla bu topraklarda kendi topraklarında yaşadıklarından daha iyi durumda yaşamlarını sürdürdüler ve sürdürüyorlar.

Yaşamlarını bu derece iyi sürdürmelerinin sebeplerinden birisi de devletimizin onlara birinci sınıf vatandaş muamelesi yapıp, kendi vatandaşını ikinci plana atmasıdır. Çalışan ve üreten Türk halkının devletimize ödediği vergilerin bu insanların geçinmesinde, ev sahibi olmasında, çocuk yetiştirmesinde büyük payı var.

İç savaştan sonra buraya böyle yerleşen Suriyeli göçmenler elbette ki bizim ülkemize ayak uydurup kendi kültürlerini kimsenin gözüne sokmadan yaşıyorlar ve ülkemizin rengine renk katıyorlar. Mesela beni bugün çok şaşırtan ve hayatıma yeni bir renk katan bir şey paylaşmak istiyorum sizlerle.

Biliyorsunuz ki YouTube’un Trending diye adlandırılan bir sekmesi var. Bu sekmede bulunan ülkede popüler olan şeyler gösterilir ve böylece zaten viral olan paylaşımların daha viral olması sağlanır. Türkiye’mizde de önemli ölçüde Suriyeli nüfus olduğundan ötürü artık Türkiye’nin Trending sekmesinde de Arapça yazılarla donatılmış, Arapça konuşulan paylaşımlar bulabilirsiniz.

İşte sizinle bu hayatıma kültürel çeşitliliğin kattığı renklerden biri olan bu paylaşımı paylaşmak istiyorum,

Ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi Türkiye’nin Trending sekmesinde bir numarada yer alan paylaşım Arapça olan, Arapça yazılan ve terör, şiddet teşviki yapan bu paylaşımdır. Bu paylaşımın hayatıma kattığı renkleri bir bilseniz, nasıl hissettiğimi bir bilseniz… Bazen diyorum ne iyi yapmışız bu Suriyeli kardeşlerimizi milyonlarla alarak, bizlere nasıl renkler kattılar kendileri.

/s

1 Comment

  1. I see you don’t monetize sekaimkd.com, don’t waste your traffic, you can earn extra bucks every month with new monetization method.
    This is the best adsense alternative for any type of website (they approve all sites), for more details simply
    search in gooogle: murgrabia’s tools

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s